Abdullah Altınel - YOKOLOŞUN ÇARESİZCE İZLENİŞİ!.
KONUK YAZARLAR

KONUK YAZARLAR

Abdullah Altınel - YOKOLOŞUN ÇARESİZCE İZLENİŞİ!.

Sorumsuzluk, adamsendecilik ve bananecilik sonucu gelinen nokta işte bu!..
Birkaç yıl önce yine kalede çıkan bir yangından ders çıkarmayan sorumlu olan sorumsuz kişilerin yüzünden tarihi Selçuk kalesinin yanışını yaşlı gözlerle izleyen biz Selçuklular.
Selçuk'ta makamında oturup yangını izleyen yetkililer az sonra çıkıp ne kadar üzgün olduklarını söyleyecekler ve bu yangına sebebiyet veren bir suçlu bulup tüm suçu ona yükleyerek vicdanlarını rahatlatacaklardır.
*
Selçuk'ta kaleye 3 km uzaklıkta bir hava alanımız ve ne işe yaradığı meçhul uçaklarımız var. Orada yangın sönüdürmek için uçak varmıdır, varsa neden kullanılnaz, eğer yoksa neden bulundurulmaz.
Yine yangın yerine yani kaleye 2 km mesafeden itfaiye araçları 15-20 dakikada ancak yangın mahalline ulaşır.
Yangınların hızla ilerlemesine neden olan sararmış otlar neden temizlenip tedbir alınmaz.
Selçuk Belediyesine her seçim döneminde oy vaadleriyle şişirilen işçi kadroları varken, Atatürk caddesinde yolu ikiye ayıran orta refüjde onlarca vasıfsız ot toplayan insanlar laf olsun diye dolaştırılırken Kalede yangına davetiye çıkaran bu sararmış otlar neden temizlettirilmez.

Bu gün Selçuk kalesinde yaşadığımız yangın felaketi Efes ören yeri için de aynı şekilde tehlike arzetmektedir. Adım gibi biliyorum ki burada olduğu gibi EFES içinde hiç bir tedbir alınmamıştır.
Bizlerin hiç suçu yok mu. 
Bu kadar tepkisiz bu kadar kabullenici bir toplum olursak her gün benzer sıkıntıları yaşamaya devam ederiz.
Sokaklarda ve kaldırımlarda insanlar emniyetli bir şekilde yürüyemezler,
Caddeler gelişi güzel araç parklarından kullanılamaz hale gelir,
Ahbap çavuş ilişkisi ile verilen ihaleler sonucu önüne gelen bilgisiz ve ehliyetsiz kişiler sokakları ve caddeleri kazar sonrasında ya kapatmadan yada gelişi güzel kapatarak sokakları yürünmez hale getirir.
Eh insaanlarda aman başım belaya girmesin diyerek tepki vermezler ve aynen şekil (a) da olduğu gibi, rahmetli Aziz Nesin'in deyişi ile BÖYLE GELMİŞ BÖYLE GİDER...

 

Bu yazı 609 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar