01.11.2018 - SİYASET MEVSİMİ GELDİ, BİLENLERE BİLMEYENLERE,.!
Hilmi GİDER

Hilmi GİDER

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

01.11.2018 - SİYASET MEVSİMİ GELDİ, BİLENLERE BİLMEYENLERE,.!

03 Kasım 2018 - 11:38

Seçim Mevsimi açıldı. Siyasette Meşguliyet bulanlara, Gözünüz aydın. Siyasetle (direk veya endirek) geçinenlere, Hayırlı işler, Bol Şanslar. Siyaseti İlçemiz için İlçede yaşayanların Rahat ve Mutlu yaşamaları için “deyim yerindeyse” iğneyle kuyu kazarcasına didinip uğraş verip mücadele edenlere de Kolay gelsin, Başarılar, Yollarınız Dikensiz olsun.
Eh artık Seçim mevsimi geldi ya, Siyasilerin 4,5 yıl selam bile vermeyi düşünmedikleri, her an eksik, ters hatta daha ileriye giderek yalan haber yaptığımızı bile söyleyip çıkarcılıkla suçladıkları, burun kıvırdıkları biz Medya mensupları bundan böyle “seçim arefesi akşamına kadar” en yakın Arkadaşları hatta Dostları, hatta daha öte ailelerinden birileri olarak görüleceğiz. Doğru Gazeteci, Dürüst Gazeteci, Eski Yoldaşımız, Canımlar, Cicimler, Cankuşumlar, Dostumlar, Kardeşimler, Abimler VS. VS. bir sürü hitaplarla Takla Perende.
Bazıları da, “Daha şimdiden” Kendilerini Siyasetin bulunmaz hint kumaşı gördüklerinden veya saydıklarından, “Basını yanımda görmek istiyorum” gibi emirvaki söylemler, Kimileri “Bu seçim çok önemli, çok hassas, Öncelikle Basın çok dikkat etmeli” gibi bize işimizi bile öğretmeler başladı bile. Biliyoruz, daha neler neler olacak. Bizleri siyasi rakiplariyle karıştıracaklar veya görecekler ve ne suçlamalara, “çamurlara” maruz kalacağız. Zira Bilinir ki; Tuzluya alışanlar, Tuzlu. Ekşiye Alışanlar, Ekşi. Acıya Alışanlar Acı. Tatlıya Alışanlar Tatlı Yemeye devam edecek. Huylu huyundan vazgeçer mi.?   
Sanki Sormamız ve söylememiz hakkımız değilmiş gibi, 
Eyyyyy Sn. Sn. Sn. 4.5 yıl nerelerdeydiniz, İnmiydiniz, cinmiydiniz. Bizler Mesleki öğretilerimizi sizden alsaydık sizin gibi olurduk. Oysa ki sizler Politika, Siyaset yapıyorsunuz. Bizler ise Sizleri İzleyip, Dinleyip, Gözleyip Halka yansıtan Gazetecilik. 
Kısacası sizler şapkadan tavşan çıkartmaya bizler ise Şapka ile Tavşanı NET Göstermeye, Anlatmaya çalışıyoruz, çalışacağız. Aklınızı kendi işinizde kullanın ve lütfen herkes önüne baksın ve önündeki yoldan yürüyüp kendi bildiği işi istediği ve bildiği gibi yapsın. Diyojen'in dediği gibi; “Gölge etmeyin, Başka ihsan istemeyiz”
Ve işte bu ve buna benzer nedenlerden dolayı; 
Öncelikle bilmeyenlerin de bilmesini istediğim, Benim ve başında bulunduğum Dost Medya’nın hiçbir şekil ve suretle kişilerle, kişilikleriyle, özel yaşamlarıyla ilgimiz ve tavrımız olmaz, olamaz. Bence bir eşi daha olmayan ilçemiz de  hepimiz tanıdıklıktan, komşuluktan, yakınlıktan öte akraba bağı ve anlayışı ile yaşamaya çalışıyoruz ve yaşayacağız da. 
Bizim görevimiz EfesSelçuklunun Gözü, Kulağı ve tabiî ki SESİ olup, (EfesSelçukluların bizlere aktardıkları) ilçemizi yönetenlerin ve yönetecek olanların doğru yaptıklarını yine EfesSelçuklular adına alkışlayıp teşekkür etmek, yaptıkları yanlışları da sayfalarımızda Sergilemek, yazarlarımız tarafından da bu konuları “özgürce” EfesSelçuklular’dan dinlediğimiz şekil ve biçimde ama yasalarımızın bizlere tanıdığı uslüple yorumlamaktır. 
Kimileri bu haberlere ve yazılanlara kızabilir, hiç ama hiç önemli değil. Dost Medya görev tanımını Baş sayfasındaki isim LOGOsunun içine İsmet İnönü’nün sözünü perçinleyerek ve Dünya Basın mensuplarının adını saygıyla andığı 1903-1950 yıllarının o kötü Dünya Savaşı günlerinde bile Gazetecilik ve Yazarlık yapmış Büyük Usta George Orwell’in “Gazetecilik, Birilerinin yazılmasını istemediği şeyleri yazmaktır. Gerisi halkla ilişkilerdir” sözünü klavuz edinmiştir.
Kaldı ki eleştirilenler hiç mi hiç bizlere kızmaya hakları yok. Yalan yazmıyoruz, Trollük yapmıyoruz, İftira atmıyoruz, Kapı kapı gezip anlatanlar gibi “aile kurumlarını bile” sarsabilecek dedikodular üretip, yazmıyoruz, Çamur atmıyoruz. Eğer yazdıklarımız yanlış ise doğrusunu yazın gönderin yayınlayalım vede ÖZÜR diliyelim diyoruz. Gazetecilik etik ve kuralları ile işimizi yapmaya çalışıyoruz. Daha önemlisi Görevlilere, Görevlerindeki Eksik veya Yanlışları için ayrıldıklarından sonra, halkımızın arkalarından “TENEKE” çalmaması için, Şimdiden DAVUL çalıp uyarıyoruz. 
Alınanlar, Kızanlar öncelikle aynanın karşısına geçip, kızgınlıklarını kendilerine yansıtmaları gerekmiyor mu.?. Her kişi işinin kaçamaklarını değil doğrularını öğrenip, doğru, düzgün “hilesiz” yapması gerekmiyor mu.?. 
Yaptıkları işi Bilmiyorlarsa, Anlamıyorlarsa ve bundan dolayı yapamıyorlarsa, Hiç Siyasete ve Kamuya girmeyecekler veya girenler de, görevinden iki satırlık bir dilekçe ile istifa edip çok bildikleri asli İŞİni  (Kurumunda veya Sektöründe) veya deyim yerindeyse “Arslanların bol olduğu” ve adına da “Piyasa” denilen mecrada Aslanların arasında (Bizim gibi) çalışacaklar. 
Ne oturulan koltuklar, Nede görev yapılan alanlar TAPUlumuz değil, Babamızın malı hiç değil, Halkın Malı harcanan para da halkın parası.
İş yapıyoruz, hizmet ediyoruz teraneleri ve havaları ile kendilerini tatmin için zaman öldürebilirler mi.? Ben yaptım oldu felsefesiyle halkın paralarını har vurup savurabilirler mi.?  EfesSelçuklular adına bir kez daha duyuruyorum. Dost Medya var olduğu sürece EfesSelçuk kimsenin çiftliği olmaması için var gücünle çalışacak, olumlu, olumsuz her şeyi halkın gözleri önüne serecek. Bireyler nasıl çoluk çocuğunu düşünüp gece gündüz çalışıp yarınlarına “Varlık” edinmeye çalışıyorlarsa, Halkın Yetkisini ve Parasını kullananların da, gece gündüz uğraşıp görev yaptıkları kurumlara, birimlere, dolaysıyla EfesSelçuk’a, EfesSelçuk’luya ama maddi, ama manevi VARLIKLAR kazandırmaya çalışmak olmamalımıdır.
Anlayanlara SELAM, Anlamayanlara HELAL olsun. DOSTça ve SEVGİyle Kalın. 

 

Bu yazı 501 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum