EFESSELÇUKu BİLMEYENLERE NOTLAR.!
Ersin DEĞİŞMEZ

Ersin DEĞİŞMEZ

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

EFESSELÇUKu BİLMEYENLERE NOTLAR.!

2019 yılında 50. Si düzenlenen SELÇUK EFES FESTİVALİ 
2019 yılında 39. Su düzenlenen SELÇUK EFES DEVE GÜREŞİ FESTİVALİ 
İlçemiz EFESSELÇUKta Belediye AKPdeyken Kantaron, Leylek, Ebegümeci, Manguta, ŞevketiBostan, Deve Kuşu Festivallerinin gölgesinde kalan yukarıda yazmış olduğum iki lokomotif festivallerimizin ortak noktası isimlerinde EFES ibaresinin olmasıdır. 
Gündemdeki konuya başka bir taraftan baktığımızda ise;
İlçemizde 1993 yılında açılmış olan bir tane Havaalanı var tesadüfe bak ki onunda ismi SELÇUK EFES HAVALANI.
Eğitime gelince uzun uğraşlar sonucunda yıllarca emek verilerek 2014 yılında ilçemize kazandırılan üniversitenin adı da SELÇUK EFES MESLEK YÜKSEK OKULU
Kültür bakanlığının resmi sitesi ne girin bakalım ilçemizdeki müzenin ismi ne diye geçiyor. Durun siz uğraşmayın ben diyivereyim size SELÇUK EFES MÜZESİ
Olaya Spor olarak baktığımızda ise ilçemizde kuruluş tarihi 1943 olan ve yıllarca profesyonel liglerde mücadele etmiş aldığı kupaların, kazandığı şampiyonlukların sayısının belli olmadığı bir spor kulübü var. Bu günlerde 3-5 yıllık kulüplerin aldıkları parmak sayısı kadar kupalara rağmen kendilerini bir tuttuğu o kulübünde adı SELÇUK EFES SPOR.
  Seçimlerden bu yana 10 ay geçmişken EfesSelçuk Belediye Başkanı Filiz hanımı eleştirecek bir şey bulamayanların SELÇUK isminin artık neden EFESSELÇUK olarak kullanıldığı konusunu gündeme getirerek akıllarınca yıpratma çabası içine girdiklerini görüyorum.
Kendilerini AKPnin kanatlarının altına atarak tek işleri CHP Belediyelerine karalama yazıları yazmak olan AK yazarlarına “AK trollerine” yukarıda verdiğim birkaç örnek Selçuk isminin neden EFESSELÇUK olması gerektiğini idrak etmelerini sağlar umarım.
Son olarak AKPden örnek verecek olursak. 2017 yılında İstanbul Eyüp ilçesinin adı EYÜPSULTAN olarak değiştirildi. Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı ile İstanbul'un Eyüp ilçesinin adının daha çok bilinmesinden ötürü ‘Eyüpsultan' olarak değiştirilmesine ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
Ordudan Sinop’tan Adana’dan yada Türkiye’nin herhangi bir yerinden bir kargo şirketine gidin Selçuğumuz’a bir kargo göndermeye çalışın adresi söyleyin KONYAmı diye sorarlar ilk önce.. 
İzmir dışında bir Kent’e gittiğimizde karşılaştığımız bir kişi ile diyalog ise her zaman şöyle.
- Nerelisiniz?
- Selçukluyum,
- Konyalımısın yani?
- Yok İzmir Selçukluyum,
- Selçuk neresi yaa...
- Efes, Şirince, Meryemanayı duydun mu, işte orası
- Haa tamam şimdi oldu, Oraları bilmeyen mi var.

İdrak edemeyenlere bir kez daha söyleyeyim, 
Bizim her şeyimiz EFESSELÇUK olmuş zaten. 
Muhalefet ediyorum demek için EfesSelçuk ismine Muhalefet edeceğinize Kentimiz yararı için başka önemli konular bulun. 
Bu Geç kalınmış ve eksik olan bir uygulamayı hayata geçirdiği için sizde bizim gibi Filiz CERİTOĞLU SENGEL Başkanı Kutlayın ve Teşekkür edin. 

Bu yazı 231 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum