28.02.2018 - TİCARETSPOR
Ersin DEĞİŞMEZ

Ersin DEĞİŞMEZ

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

28.02.2018 - TİCARETSPOR

28 Şubat 2018 - 12:14

Geçtiğimiz hafta ilçemizdeki Altınordu Futbol okulunda bazı gelişmeler olduğunu bununla ilgili bilgi vereceğimi yazmıştım.  Altınordu Spor Kulübü beni duymuş olacak ki resmi siteleri olan www.altinordu.org.tr adresinden şu açıklamayı yaptıklar.
“VELİLERİMİZE ÇOK ÖNEMLİ DUYURU, SELÇUK ve Kuşadası'ndaki futbol okullarımız, 24 Şubat Cumartesi sabahından itibaren artık Altınordu İsmet Orhunbilge Tesisleri'nde eğitim verecektir. ALTINORDU Bölge Futbol Okulları'nın Kuşadası ve Selçuk'taki şubeleri, 24 Şubat Cumartesi sabahından itibaren Selçuk'taki İsmet Orhunbilge Tesisleri'nde hizmet verecek.
Altınordu FK Başkanı Seyit Mehmet Özkan, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, "Selçuk ve Kuşadası ilçelerimizde hafta sonları yapmakta olduğumuz “Futbol Okulu” faaliyetlerimize, 24 Şubat Cumartesi sabahından itibaren, Selçuk-Kuşadası yolunun ortasında yer alan Altınordu İsmet Orhunbilge Tesisleri'mizde devam edeceğimizi velilerimize duyururuz" dedi. 
Katılım sayısına göre, Selçuk ve Kuşadası ilçe merkezlerinden “midibüs” veya “otobüs” seferi koyulması planlanmaktadır.”
Bundan 3 ay önce yazdığım yazıda Altınordunun kendi tesislerine dönmesi gerektiğini belirtmiştim her zamanki gibi o günkü Altınordu Selçuk sorumluları işyerime gelip tepki göstermişti. Ama 3 ay geçmeden yazdığım yazının doğru çıkması beni sevindirdi.  Futbol okulunun neden kapandığı ileriki zamanlarda ortaya çıkacaktır ama ilçemizdeki Altınordu sorumluları Kulübü o kadar kızdırmışlar ki ilçemize ekip gönderip Selçuk sınırı içinde Altınordu’ya ait tabela bayrak resim ne varsa toplayıp gittiler.
Yine hafta içinde Belediye başkanı Zeynel BAKICI yı ziyaret eden Altınordunun sahibi Seyit ÖZKAN Selçuk Tesisleri’nde 6- 8 Nisan tarihleri arasında U12 Futbol İzmir Cup Turnuvası düzenleneceğini belirtti. Zeynel başkanda çok mutlu olduğunu söyledi birbirlerini öptüler kutladırlar buraya kadar sorun yok.
50 civarı takımın katılacağı turnuvada bu takımlardan kaç tanesi ilçemizde konaklayacak ya da aşağı yukarı bin kişinin olacağı bu turnuvada kaç kişi gelip Selçuk esnafından yemek yiyecek göreceğiz. Bu takımlar Kuşadasında konaklayacak diye biliyorum ama inşallah yanılıyorumdur. Bu görüşmede Zeynel başkan keşki bu konuya değinseydi 3-5 takımı da ilçemize yönlendirselerdi.  Hala soruyorum Altınordunun ilçemize sportif olarak ne katkısı var. 
Şimdi aynı versiyonu başka kulüplerin ismini kullanıp yapmak istiyorlar. Göztepe adı altında arayış içinde olduğunu duyuyorum daha öncede söylediğim gibi büyük kulüplerin adını kullanılarak açılacak spor okullarının o kulüplerle hiçbir bağlantısı olmuyor. 
Hafta sonu Belevi voleybol takımı deplasmanın da 3-1 galip gelerek ligde kalmayı büyük ölçüde garantiledi. Onları tebrik ediyorum.
Not: Esnaf odası seçimini kazanan Hayri GÜLLER’i tebrik ediyor oy veren esnaflarımıza teşekkür ediyorum. Odanın geleceği için ondan istediğim tek bir şey vardı onu yapacağı günü merakla bekliyorum. 
Aslında İrlanda çirkin memleket değil ama içimizde olunca sıkıntı oluyor.

 

Bu yazı 599 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum