Hasan Hınıslı/YeniSoluk.com - CHP seçim falan kazanmak istemiyor!
Ustalardan SEÇMELER

Ustalardan SEÇMELER

Hasan Hınıslı/YeniSoluk.com - CHP seçim falan kazanmak istemiyor!

02 Ocak 2019 - 17:07

Yazının başlığına bakıp ta yanlış yazılmış falan sanmayın. Tamamen doğru bilerek yazılmış bir başlık olup bakın içini nasıl dolduracağız.
Bir adayın seçim kazanması için olmazsa olmaz kuralları vardır! Bu kuralların başında her partinin kendi ideolojisi doğrultusunda ilkelerle sabitlenmiş bunun yanı sıra istisna da olsa birkaç taktik ile yürütüle bilinir.
Lakin CHP a’dan z’ye taktik savaşına girmiş görüntüsünün altına sakladığı makyavelist siyaset ile lider ve etrafına fayda sağlayan bir anlayışa hizmet etmeye başladı.
Kılıçdaroğlu, CHP genel başkanı olduğundan bu yana değiştirdiği yol arkadaşlarının sayısını buraya yazmaya gerek yok. Lakin geldiği günden beri değiştirmediklerini çok iyi incelemek gerek. Sadece siyasi olanları değil, a’dan z’ye yanında kim varsa çok iyi değerlendirip oradan bir şeyler çıkarta bilinir. İşte bu nokta en önemli nokta olup doktora tezi kadar da önemli bir konudur.
CHP’DE 1 NİSAN’I DÜŞÜNENLER VAR!
Evet CHP’yi siyasiler mi yoksa siyasi olmayanlar mı yönetiyor başlığından yola çıkarak, CHP’nin neden iktidar olacak boyutta bir seçim kazanmak yerine, lokal bir kazanım ile yola devam etmek istediğini bulabiliriz!
Binadaki halkın partisi olma ruhu gitmiş, koridorlarda hayaletler ve adaylar dolaşıyor. Yanına birkaç kişiyi alan genel başkan yardımcılarının kapısına çadır kurmuş kamp ateşi yakmış durumdalar.
Bazı genel başkan yardımcıları kendilerini önemsetmek adına oldukça gereksiz samimiyet kurup ilerisi için yatırım yaparken, bazıları ise “bu işi PM’de çözeceğiz” diye samimi ve doğru yolu gösteriyor.
Kısaca her seçimde olan bu seçimde de CHP’nin kapısına dayanmış durumda. Emekçi üye ve samimi yönetici seçim gününü düşünürken CHP’deki görevi sadece koltukta oturmak olanlar 1 Nisan’ı düşünmeye başlamış bile!
İSTANBUL İSTANBUL OLALI BÖYLE ZULÜM GÖRMEDİ!
İstanbul adayı tespiti konusunda genel başkanın etrafını saranlar kesinlikle genel başkanı yanıltıyorlar. Ekrem İmamoğlu’nun mevcut durumu hakkında yorum yapmayacağım, lakin adaylık konusu dayatma olup İmamoğlu’nun anlık durumu ile İstanbul’da seçim almak hayal olur. Kafanızda böyle bir plan var ise bir yıl önceden İmamoğlu’nun kulağına fısıldarsınız oda İstanbul geneline uygun bir PİAR yapardı. Siz ne yaptınız seçim kapıya dayanmış halen “kim olsun?” arayışındasınız. Yaklaşık 5 senedir çalışan Gürsel Tekin dururken siyasette henüz lokal sayılabilecek birini İBB adayı yapmaya çalışarak önünüze gelmiş ‘kazanma’ halini kaybetmek için elinizden geleni yapıyorsunuz.
CANAN KAFTANCIOĞLU’NUN YERİNDE OLSAM!
CHP İstanbul il başkanı Canan Kaftancıoğlu ne yazık ki By-Pass ediliyor. ‘Bir’ sözü dinlenerek öfkesi dindirilen Kaftancıoğlu ‘bin’ sözü dinlenmeyerek öfkelendiriliyor. Kaftancıoğlu’na sormak gerek İstanbul’un patronu kim? Siz misiniz, yoksa olası aday Ekrem İmamoğlu mu? Ara başlıkta dediğim gibi ben Kaftancıoğlu’nun yerinde olsam masaya yumruğumu vurur ve bir doğru karşı duruş sergileyerek örgütün gönlünü alırdım…
MANSUR YAVAŞ
Bu aralar İstanbul’dan çok Ankara’dayım. Ankaralı seçmen CHP’liler ve üye CHP’liler ile bol bol konuşma fırsatı buldum. Taksicilerle, lokanta çalışanlarıyla konuştum. TBMM çalışanlarıyla konuştum. Otel çalışanlarıyla konuştum. Garsonla, büfeciyle, bakkalla konuştum. Şoförle, simitçiyle, otoparkçıyla, memurla, öğrenciyle ve de bilumum esnafla konuştum. Çok büyük bir çoğunluk CHP’nin Mansur Yavaş aşkını anlayamadığını, CHP’nin başkente bir aday nasıl olurda kendi içinden bulamadığını söylüyor. Sahi Genel merkez yöneticileri siz halen Mansur Yavaş’ta ısrarcımısınız?
ÜSKÜDAR İYİ PARTİYE…
CHP muhakkak kazanacağı ilçelerden Üsküdar’ı İYİ Partiye verecek diye gelen kulis bilgileri için ‘umarım yanlış bilgidir’ diye geçiştiriyorum. Lakin mevcut bilgilerle Üsküdar yüzde 90 İYİ Partiye verilecek.
HDP’SİZ SEÇİM KAZANMAK HAYAL…
CHP, HDP ile ittifak yapmadan ya da açık olmayan bir gizli ittifak ile seçimlerden başarı ile çıkamaz. CHP açık ve net olmalı. Ankara ve İstanbul’da İYİ Partiden umduğu kadar oy alamaz. Artık kimse liderine bakmıyor. CHP, geçen seçimlerde ne kadar kendine çalışsa da, “HDP meclise girmeli” diyen kendi seçmenini engelleyemedi. CHP’li olmasına rağmen bir grup seçmen her ne kadar “atadan CHP’liyim” dese de ülke gerçeğini görerek HDP’ye oy verdi. Şimdi aynı durum HDP seçmeni için geçerli. HDP seçmeni bu seçimde batı kentlerinde muhakkak CHP’yi destekleyecek. Bunu tek engelleyecek olan CHP Genel Merkezidir. İYİ Partiyle sarmaş dolaş HDP ile soğuk olarak bu seçime girerseniz, size sıcak bakan HDP seçmeninden hiçbir şey beklemeyin… Bunları bilerek hamlelerinizi öyle yapın!

 

Bu yazı 438 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar