Engin Gülmüş/ArtemisHaber - Muhtemel Başkan Adayları
Konuk YAZARLAR

Konuk YAZARLAR

Engin Gülmüş/ArtemisHaber - Muhtemel Başkan Adayları

12 Kasım 2018 - 16:19

Yerel seçimlere az bir süre kala muhtemel başkan adayları belli oldu. Ancak CHP’nin hangi yöntemle başkan adaylarını belirleyeceği belli olmadı.
Üyeler ön seçim istiyor.
Delegeler ön seçim istiyor.
Adaylar ön seçim ya da temayül yoklaması istiyor.
Bazı adaylar! anket yapılmasını istiyor.
Parti genel merkezi ise “siz rahat olun ben seçerim” diyor.
Henüz başkan adayının hangi yöntemle seçileceği belli değil, ancak adaylar belli.
Başkanlık için ilk başvuru yapan aday adayı Sevcan Yörük oldu. Adaylığını “Selçuk’u birlikte yöneteceğiz” sloganıyla duyuran Sevcan, Selçuk Lisesi mezunu. İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümünü bitirdikten sonra İstanbul Şişli belediyesinde çalışmaya başladı. 
Hasan Uysal “Birlikte yönetelim” sloganıyla yola çıktı. İki dönem ilçe başkanlığı ve bir dönem ADD başkanlığı yaptı. Ekip çalışmasına inanan ve parti içinde hayli güçlü bir konuma sahip olan Hasan Uysal, geçen dönem de aday adayıydı.
Hüseyin Vefa Ülgür’ün aday adayı olacağı zaten biliniyordu. Üç dönem başkanlık yaptıktan sonra dördüncü dönemi 12 oyla kaybeden Vefa Ülgür, dört yıldır seçimi neden kaybettiğinin analiz ve sentezini yapıyor. Beşinci dönem aday olabilmek için ne gibi sürprizler yapacağı merakla bekleniyor.
Muzaffer Emir Cömert, adaylığını sosyal medya aracılığıyla duyurdu. Çankaya Üniversitesi mezunu olan Emir Cömert, 1 Kasım 2015’te İzmir milletvekili adayıydı. Parti meclisi ve milletvekilleriyle sıkı ilişkileri var. Gençlik kollarından yöneticilik de yapmış olan Emir, Ankara’dan atanmayı bekliyor. 
Avukat Filiz Ceritoğlu Sengel,ise adaylığını “ben yok biz varız” sloganıyla sosyal medya üzerinden duyurdu. Selçuk Belediye Meclisi ve Büyükşehir Belediye Meclisinde görev yapan Filiz, parti içinde sevilen, halk tarafından da kabul görmüş biri. Kadın olması da ayrıca kendisi için bir avantaj. İzmir İl Yönetimiyle de arasının iyi olduğu biliniyor.
CHP Genel Merkezince belirleneceği beklenen adayın henüz kim olacağı belli değil. Genel Merkezin adayı neye göre belirleyeceği de belli değil. Sadece başkan adayı değil, “belediye meclis üyesi adaylarının” da nasıl belirleneceği belli değil.
Tam bir belirsizlik hüküm sürerken sadece başkan aday adaylarının isimleri belli oldu. 
Herkesin farklı nedenlerle farklı tahminleri var. İzmir, Ankara, Selçuk trafiği de çok yoğun. Ancak hiç kimse başkan adayının kim olacağını bilmiyor.
CHP’nin Selçuk’ta 12 binin üzerinde oyu var. Bu en yakın partinin iki katı demek. Diğer partilerin de toplam oyunun bir o kadar olduğunu düşünürsek. CHP’den aday olacak kişi büyük bir ihtimalle yeni başkan olacak. 
Belirsizliğin hüküm sürdüğü bu ortamda üç aday ön plana çıkıyor.
Mütevazı kişiliği, parti içindeki gücü ve uyumlu yapısıyla Hasan Uysal 
Bilgi, tecrübe ve birleştirici görüşleriyle Filiz Ceritoğlu Sengel
Gençliği ve dinamik yapısıyla Emir Cömert
Hangisi aday olursa olsun kazanacak güç ve yapıda!
Hangisi kazanırsa kazansın belediyeyi çok iyi yönetecek kapasitede!

 

Bu yazı 454 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar