Engin Gülmüş/artemishaber.com - BEŞ YIL DAHA İSTİYORUM
Konuk YAZARLAR

Konuk YAZARLAR

Engin Gülmüş/artemishaber.com - BEŞ YIL DAHA İSTİYORUM

09 Ekim 2018 - 11:54

Dahi Doktor, seçime altı ay kala seçim çalışmalarına başladı. İlk olarak bir basın toplantısı düzenleyerek yerel gazeteciler ve köşe yazarlarıyla bir toplantı yaptı. Beş saat süren toplantıda dâhice mesajlar verdi. Yazdıklarımın tamamı Dahi Doktor’un ağzından çıkan sözlerdir. Bazılarına inanamayacaksınız.
“Belediyeyi 16 milyon borçla devraldık. Bu borcu 53 milyon liraya çıkardık”
“Selçuk için dört buçuk yılda 536 milyon liralık harcama yaptık.”
“Belediye başkanlığına geldiğim günden itibaren hiç işçi çıkarmadım ve kimsenin ekmeğiyle oynamadım. Sadece 5 işçi çıkardım, onlar da mahkeme kararıyla geri döndü. Tazminatları da ödendi.”
“Başkanlığa geldiğimde personel sayısı 485 idi, şu anda çalışan personel sayısı memur- işçi toplam 547’dir.”
“Kültür ve Sanat faaliyetleri kapsamında festivallere fazla para harcadığımızı kabul ediyorum.”
“Projelerden sadece kütüphaneyi hayata geçirebildim.”
“Kanal projesiyle ilgili çalışmalar tamamlandı. Seçimden sonra yapım aşamasına geçeceğiz.”
“Doğalgaz projesi faaliyete yeniden başladı.”
“TOKİ ile ilgili proje çalışmaları tamamlandı, onay bekliyoruz.”
“Hastaneyle ilgili hazırlıklar tamamlandı. Eski temel attığımız yerden yapıma devam edeceğiz.”
“Her mahalleye kreş projemiz vardı, yapamadık. Elimizdeki tek kreşi de yasalar gereği kaymakamlığa devrettik ancak desteğimiz devam ediyor.”
“Dutlu yol projesi için 2 milyon lira ayırdık ve ihaleye çıkardık ama kimse talip olmadı.” 
“Gençlik ve Kültür Merkeziyle ilgili proje çalışmaları tamam, en kısa sürede yapım aşamasına geçeceğiz. Görevim süresince yapmak istediğim ama yapamadığım en önemli proje bu projedir.”
“Sokakları tertemiz, sineklerin uçuşmadığı, yemyeşil, yaşanası bir Selçuk benim de hayalim.”
“İŞKUR sayesinde çok büyük bir hizmet gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bu çok zor bir iş ama zorlukların üstesinden gelmek bizim işimiz.”
“Şirince’nin, köylerin ve ulaşım güçlüğü çeken tüm yerleşim birimlerinin yollarını yaptık.”
“Selçuk’u temiz içme suyuna kavuşturduk. Tabii bunda İBB’nin de katkılarını unutmamak gerekir. Uyum içinde çalıştık. Bu arada temiz içme suyu projesi Şubat 2019’da tamamlanacak.”
“İZBAN’ı Selçuk’a getirdik. İşleyiş saatleri ve Tepeköy’den aktarma konularında pürüzler var ama halledeceğiz.”
“Benim CHP’ye geçeceğim dört yıldır söyleniyor ve yazılıyor. Böyle bir şey yok. Ben AK Partiliyim ve hep öyle kalacağım. Ak Parti beni aday göstermezse okuluma geri dönerim. Ama açık ve net söylüyorum; ben Ak Partinin adayıyım, aday adayı demiyorum adayıyım. Benim CHP’ye geçeceğimi söyleyenler maalesef kendi partimden, bunlar beni zor duruma düşürmek için CHP meclis üyeleriyle bile işbirliği yaptılar. Ama yıkamadılar.”
“Ben bir soru üzerine Vefa’yı seçimde rakibim olarak görmek istediğimi söyledim. Vefa benim çok sevdiğim ve takdir ettiğim biridir. Onu küçümsemem mümkün değil, içimden geldiği için öyle söyledim.”
“Kendi performansımdan memnun değilim. Hesapta olmayan bazı nedenlerden dolayı yapmak istediğim pek çok şeyi yapamadım. Bu nedenle bir “beş yıl” daha istiyorum.” 
Doğrusu ben Dahi Doktor’un mesajlarını dâhice buldum. Buradan hareketle diyebilirim ki bazılarının sandığı gibi belediye başkanlığı CHP için çantada keklik değil.

 

Bu yazı 557 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar