24.09.2018 - FESTİVALİMİZ içinde FESTİVALLER…
Hilmi GİDER

Hilmi GİDER

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

24.09.2018 - FESTİVALİMİZ içinde FESTİVALLER…

24 Eylül 2018 - 14:34

Hani halk arasında meşhur bir söz vardır. Acısıyla tatlısıyla bu yılda bitti diye, Acısıyla, Tatlısıyla, Ekşisiyle, Tuzlusuyla 49.cu Selçuk Efes Festivalimizi de bitirdik.
Hemen ardından Gökçealan Üzüm Festivalini de yaşadık. 
 Bu Festivaller konusunda çok eleştirdiğim Belediye yönetimi bu kez Selçuk Efes Festivalinde işi sıkı tutmuş olmalı ki ve Festivale büyük destek olan ve ayrı bir renk katan Efes Opera ve Bale Festivalinin, Rock’N Burger Konsept  Festivali’nin  ve 8. Artemis Ephesia GYM Festival’i de aynı tarihlere denk gelmesi şanşlılığı ile “Festival, Festival. Alın size Festival içinde Festivaller” dercesine Selçuk Efes Festivalimiz içinde sunularak (Tanıtım zayıflığını ısrarla not ediyorum) Yıllardır Festival denilen organizasyon tam bir FESTİVALler oldu. 
Gökçealan üzüm şenliği ise Eski Hamam, Eski Tas AMA yapanlara göre yine FESTİVAL. 
(Bu arada geçen hafta yazdığım Şenlik ikramı konulu İDDİAmız konusunda beni kazandırdılar) 
İşte bu yüzden Selçuk Efes Festivali için Başta Dahi Başkan’ı, Uygulamaların her bölümünde görev alan herkesi kutluyorum ve alkışlıyorum.
Bu yıl ki Festivalimizin benim için en önemli etkinlikleri, Uluslar arası Efes Festivallerine çok büyük emeği geçmiş olan Rahmetli Cengiz Baykal’ın objektif anılarını genç kuşaklara aktardıkları için, Bu değer biçilmez eserleri hemşerilerinin de görmeleri amacıyla sergilenmesine izin veren Oğlu Sevgili Şerif Baykal’a ve Eşi Şengül Baykal Yengeye,             
İlçemizin Değeri olan Harun Gürbüz kardeşime ve tabi ki Harun’u Hemşerileri ile buluşmasını düşünen imkan sağlayanlara.
Bir zamanlar bölgemizde Halk oyunların da tek olan ve şimdilerde bir kaç grup olarak hizmet veren, Selçuklu gençlerden oluşan Halk oyunları ekiplerine, 
(Halk oyunları denince bir başka akla gelen ilçemizin Müzisyenleri Neredeler niye yoklardı. diye sormadan edemem. Demek ki bir başka yazıda Selçuk’un Müzik ve Müzisyenler Tarihini ve Ünlerini, çalışmalarını ve serüvenini anlatmam gerek galiba)
Bu arada EfesSelçuk’umuzda yaşayan Anadolu Ajansının duayen foto muhabiri usta Şükrü Akın’ın, bulunduğu müzik kulvarında adım adım zirveye tırmanan kızı Ceren Akın’a ve kedisini Selçuklularla buluşturduğu için ve 4 gün boyunca EfesSelçukluları uzun zamandan sonra adeta nefes aldırıp eğlenmelerini sağladıkları için Başta Dahi Başkan ve ekibini kutluyor ve Teşekkürlerimi sunuyorum.
Bu Yapılanları Teşekkürle Alkışlarken, Böyle Festival içinde Festivaller organizasyonuna Tüm Kardeş Şehirlerimizin davet edilmeyişini bir eksik olduğuna NOT düşüp, Festival Proğramında olan, Almanya Siegburg Şehri ile  Kardeş Şehir oluşumuzun 25. Yıl kutlamalarına Kardeş Şehir Protokolünde imzası bulunanların, başta o zamanın EfesSelçuk Belediye Başkanının davet edilmemesini “Vefasızlık, Taktir bilmezlik, Bencillik, Kıskançlık” diyorum.
Festivalimizin 3. Günündeki Pamela & Ümit Besen Sahneye çıkarken yaşanan Elektrik kesintisinin nedeni Sahnenin Elektrik Panosuna “Kedi’nin” mi, “Karga’nın” mı girdiğini Tüm EfesSelçuklular’ın Merak ettiğini de Dahi Başkan’a buradan duyurmak istiyorum. 
 Anlayanlara SELAM, Anlamayanlara HELAL olsun. DOSTça ve SEVGİyle Kalın.   

 

Bu yazı 503 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum