08.10.2018 - YAZIK, HEM DE ÇOK YAZIK…
Hilmi GİDER

Hilmi GİDER

EFESSELÇUKtan YAZIYOR

08.10.2018 - YAZIK, HEM DE ÇOK YAZIK…

09 Ekim 2018 - 11:57

Belki duymuşsunuzdur. Duymadıysanız benden duyun, zira bu toplantı az sayıda basında yer aldı.  
Geçen hafta yani 27.09.2018  Perşembe günü Sn. Belediye Başkanı Dahi Zeynel Bakıcı çok uzun süredir belki 3, belki 2, beklide 1 yıldır  EfesSelçuk Halkının merak ettiği konular hakkında bilgi vermeyi gerek görmeyip kendini Başkan adaylığına tekrar atayacak olan üstlerine, yetkililerine görünme büyük başarılarını tek taraflı onlara anlatma arzusundan olsa gerek EfesSelçuk Gazetecilerini ve Yazarlarını ve tabi ki Efes Dost Televizyonunu muhatap kabul etmeyerek sık sık İzmir Medyasına çıkmasından  EfesSelçuk halkına bir şeyler duyuramamış olduğunu anlamış olmalı ki veya seçim geldi çattı Aday olarak atanmak için de, Seçilmek için de OY LAZIM olduğunu ve bundan dolayı da  ilçe halkına Reklamını veya Propagandasını yapma zorunluluğu doğduğunu düşünmüş olsa gerek EfesSelçuklu Gazetecilere ve Köşe yazarlarına “Haydi sevgili gazeteci arkadaşlarım bu günden sonra siz EfesSelçuklu Medya mensuplarına ihtiyacım var, bana artık lazımsınız! Courpoza cafe’de toplanın size anlatacaklarım var” dercesine ve toplantının katılımını sağlamak içinde adına da (sohbet toplantısı değil) Basın Toplantısı koyarak 5 saatten fazla konuşmuş. 
Biz Dost Medya olarak (telefon davetinde yetkiliye bildirdiğimiz gibi)  3 konudan dolayı “Tepki” koyduk ve bu Toplantıya muhabir veya temsilci göndermedik. 
Bu toplantıyı bölüm bölüm de olsa internetten canlı yayınlayan Sevgili Nilüfer Öztürk Sılay’ın kayıt görüntülerini  ve ses kayıtlarını dinleyince ve toplantıya katılan diğer Yazar ve Gazeteci arkadaşlarımızın yazdıklarını okuyunca, Benim Toplantı hakkında yorum yapmam gerek kalmadı. Zira Toplantının NET Fotoğrafını ve Özetini, Emekli Öğretmenlerimizden Engin Gülmüş Abartmadan, Eksiltmeden ve Gizlemeden  40 yıllık Gazetecilere taş çıkartacak ustalıkta ayrıntılı bir şekilde artemishaber.com sitesinde yazmış. Kendisini kutluyor ve yazısına aynen katıldığımı belirtiyorum. 
Kendi geleceğini düşünmeyip, bu ilçede yaşayacak olan çocuklarının yarınlarını düşünen ve dolaysıyla İlçemizle ilgisi, merakı olan, Belediyemizin 4,5 yıllık çalışmalarından bilgi sahibi olmak isteyen vede  Dahi Başkanımızın yarattığı yeni siyaset anlayışı ve olgusu ile siyaset nasıl yapılırlığının öğrenmek isteyen herkesin  okumalarını samimiyetimle tavsiye ederim, işte Engin Gülmüş’ün yazısının internet link’i; 
 http://artemishaber.com/yazaruyeyazi/BES-YIL-DAHA-ISTIYORUM/413 

Gelelim Dahi Başkanımızın çağrısıyla yapılan “kahvaltılı” bu Toplantıya katılmamamızın 3 Nedenine;
1- İki Buçuk yıl önce yayın hayatına başlayan Efes Dost Televizyonumuzun ilk haftasında davetimizle katıldığı “EfesSelçuk’u Konuşalım” programından sonraki zamanlarda defalarca yaptığımız program davetlerinin hiçbirine (Eski Basın danışmanı Mehmet Durmuş tanığımızdır) yanıt dahi vermemesi. 

2- Efes Dost Gazetemizin yayın hayatına başladığı 2 yıldan aşkın sürede ve bu güne başta Selçuk Efes Belediye Spor hakkında yönelttiğimiz 17 vahim sorumuz başta olmak üzere EfesSelçuk’umuzun Belediyeyi ilgilendiren (yollarımız gibi, Toki gibi, Hastane gibi, Menderes nehrinin vahim hali gibi ve bunlara benzer çok önemli konularında, ama Haberlerimizin Manşetten, ama köşe yazarlarımızın köşelerinden gündeme getirip sorduğumuz onlarca soruya değil yanıt, kısa bir açıklama yapma gereği bile duyulmaması.

3-  Belediyenin düzenleyeceği bir etkinlik (yapanlara göre festival, katılanlara göre eğlence) için yaptığımız bir haber sonrası bir belediye çalışanının genel koordinatörümüz ve yazı işleri müdürümüze “Başkan sözcüsü edalarında” telefonla hesap sorup hakaret etmesinin soruşturulmaması kısacası “ciddiye alınıp” gereğinin yapılmayarak geçiştirilmesi. (Okuyucularım bu konunun özet ayrıntılarını daha önceki yazılarımdan hatırlayacaklardır)
         Katılmadığımız, fakat her dakikasını ve Sn. Dahi Başkanımızın her kelimesini kayıtlardan dinlediğim “Basın Toplantısı” adı altında yaptığı ve şu yüzden yapamadım’ların, bu yüzden edemedim’lerin, şu şekilde yapacağım’ların, bu şekilde edeceğim’lerin ve de dört buçuk yıl her konuşmasında sarfettiği CEKlerin CAKların bol olduğu toplantıda katılmama nedenlerimizin 3.sü olan konu hakkında Sevgili Sabahattin İzcioğlu Hocamızın sorduğu bir soru karşılığında dile getirdiği (sadece son cümlesini aynen yazıyorum) “Sonra Hilmi hocamı aradım. Açtı mı dedim, Açtı dedi ve Özür diledi ”cümlesini  siz okuyucularımın ve Tüm EfesSelçukluların huzurunda kendisine soruyorum ve diyorum ki; 
Sayın Dahi Başkanım, Bu konuşmayı yaptığımızı “konuşma kayıtları ile” kanıtlayabilirmisiniz? Kanıtlayamazsanız; olmamış, gerçekleşmemiş bir olayı olmuş, gerçekleşmiş gibi göstermenin, kamuoyuna açıklamanın ne olduğunu ve gösterenin, söyleyenin “adına” halkımız arasında, ne denildiğini hem gazetemizin manşetinden hem de köşemden yazmak zorunda kalacağımı "üzülerek" duyuruyorum. 
       Yazık Dahi Başkan, Yazık saygı değer Hocam hem de ÇOK YAZIK.  Harcadıklarının siyaset için değmediğini o koltuktan ayrıldığında anlayacağına inanıyorum.
       Anlaşılsam da SELAM, Anlaşılmak istenmesem de SELAM. Sevgiyle ve DOSTça Kalın.

Bu yazı 637 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum